Vissza

Vigyzz, milyen kdokat osztasz meg – mg az anyukddal se!


Jtkbl meghekkelik a Facebook oldalad!

A Facebook profilok védelmének egyik kulcsa a kétlépcss azonosítás, azonban a rosszindulatú hekkereknek ez sem mindig jelent akadályt. Gyakori módszerük, hogy már feltört Facebook profilokat használnak arra, hogy ismersöket, barátokat, családtagokat vegyenek célba. Az áldozat pedig gyakran nem is sejti, hogy valójában nem az ismersével beszélget, hanem egy hekkerrel.

Hogyan történik a csalás?

A hekker megkeres téged egy ismersöd nevében, és egy ártatlan kéréssel fordul hozzád: egy versenyen vagy játékban vesz részt, ahol kódokat kell összegyjtenie a nyeréshez. A kérés egyszeren így hangzik: "Segítesz?" Mivel úgy tnik, hogy valóban az ismersöd, barátod vagy családtagod kér segítséget, természetesen segíteni akarsz.

A következ lépésben egy kódot küldet a telefonodra vagy WhatsApp-ra, amit aztán visszaküldesz "neki". A hekker visszakérdezhet, hogy a kód nem mködik, esetleg képernyképet is kérhet. Ezzel az idt húzza, hogy téged végleg kizárjon a profilodból.

Mit tegyél, ha már megtörtént a baj?

Ha már megtörtént a baj, van még egy esélyed visszaszerezni a profilodat! Az eredetileg regisztrált e-mail címedre érkezik egy levél a Facebooktól, hogy szokatlan belépést észleltek. Ilyenkor azonnal cselekedj!

  1. Nyisd meg az e-mailt, és keresd meg az "Ez nem én voltam" opciót.
  2. Kövesd az utasításokat, de minden lépést gondosan mérlegelj, és válaszolj helyesen a biztonsági kérdésekre.

Összefoglalva

Egy kis odafigyeléssel és éberséggel megvédheted magad és a profilodat a rosszindulatú hekkerektl. Ne hagyd, hogy egy ártatlannak tn kérés miatt veszélybe kerüljön a digitális életed!